Nazywam się Magdalena Bartczak i pod koniec listopada 2015 roku przeprowadziłam się do Ameryki Południowej. Wsiadłam w samolot do Rio de Janeiro i przez Brazylię oraz Argentynę przejechałam drogą lądową do Chile, gdzie na dobre osiadłam w lutym 2016 roku. Od tego czasu mieszkam w Santiago, ok. 14 tysięcy kilometrów od rodzinnej Warszawy.

colombiaJestem redaktorką, dziennikarką i organizatorką wydarzeń kulturalnych. Niedawno napisałam książkę reporterską o Chile, przede wszystkim jego południu – „Chile Południowe. Tysiąc niespokojnych wysp”, która ukazała się 25 września 2019 r. nakładem wydawnictwa Muza. Na stałe współpracuję z czasopismami filmowymi, społecznymi i podróżniczymi. Publikuję lub publikowałam m.in. na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Tygodnika Przegląd”, „Krytyki Politycznej”, „Magazynu Kontakt”, „Ekranów”, Weekend.Gazeta.pl., „Kultury Liberalnej”, „Podróży”, „Poznaj Świat” oraz „All Inclusive”. Przez kilka lat byłam też związana m.in. z portalem Stopklatka.pl i Portalem Filmowym SFP.

Z wykształcenia jestem polonistką (UW) i filmoznawczynią (UJ). W Polsce pracowałam m.in. w kinie, wydawnictwie, paru czasopismach i przy festiwalach filmowych (m.in. MFF Nowe Horyzonty). W Chile odbyłam praktykę w Ambasadzie RP, pisałam na łamach „Biuletynu Ambasady”, współpracowałam z uczelnią wyższą (Universidad Central) i Fundacją im. Pablo Nerudy. Pracowałam (lub nadal pracuję) też jako przewodniczka, tłumaczka oraz nauczycielka języka polskiego. Do swoich pasji przekuwanych w profesję postanowiłam dołożyć pisanie tego bloga, poświęconego Chile i reszcie Ameryki Łacińskiej – jej historii, kulturze, kuchni i przede wszystkim ludziom. Zapraszam do czytania, komentowania i współpracy!

WSPÓŁPRACA:

√   Jestem redaktorką i dziennikarką z ponad dziesięcioletnim stażem pracy głównie w branży prasowo-wydawniczej, kulturalnej i edukacyjnej. Piszę, redaguję, organizuję wydarzenia kulturalne i tłumaczę (z hiszpańskiego na polski). Masz pomysł na współpracę ze mną w tym zakresie? Potrzebujesz pomocy w promocji lub stałej korespondencji z Ameryki Południowej od dziennikarki, która jest na miejscu i dobrze zna region oraz języki obce? Chcesz, żebym napisała dla Ciebie tekst o Chile lub jakimś innym kraju Ameryki Łacińskiej? Daj znać!

√  Zwiedziłam wiele krajów, przede wszystkim w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Wiele z tych podróży – m.in. po Birmie, Tajlandii, Argentynie, Brazylii, Peru i Kolumbii – odbyłam sama. Równą frajdę jak sama wędrówka sprawia mi planowanie i organizowanie wyjazdów. Mam w tym wieloletnie doświadczenie, więc jeśli potrzebujesz informacji, poręcznego planu lub wskazówek, możesz skontaktować się ze mną – chętnie pomogę. Potrzebujesz oprowadzenia po Santiago lub innym miejscu w Chile? Napisz, jestem tutaj – może będę mogła się przydać.

√ A może masz jakieś inne pomysły na współpracę? Jestem otwarta na propozycje.

Kontakt: magdabartczak@gmail.com

%d blogerów lubi to: